Loading...

(Just one moment)

PEMILIHAN PASUKAN KEBANGSAAN KANU SPRINT 2021-2022

Pasukan Kuala Lumpur telah menghantar kontigen atlit seramai enam orang untuk menjalani Program Pemilihan Pasukan Kebangsaan Kanu Sprint 2021-2022 yang dianjurkan oleh Persatuan Kanu Malaysia (MASCA) di Kelab Tasik Putrajaya pada 26hb. – 28hb. Mac 2021.

Acara yang dilaksanakan ialah 1000 meter K1 Lelaki, 1000 meter C1 Lelaki dan 500 meter K1 Wanita.  Program pemilihan ini adalah Fasa 1 dan MASCA memilih 12 atlit dengan masa terbaik bagi tiap kategori.

MASCA menyasarkan untuk menghantar kontigen ke Sukan SEA di Hanoi, Vietnam pada 21hb. November 2021 sehingga 02hb. DIsember 2021.

Keputusan keseluruhan pergram pemilihan berkenaan adalah seperti berikut:

Acara 1000 meter K1 Lelaki  adalah seperti berikut:

1. Montoya Raw 4:08:16 Johor
2. Khairul Naim Bin Zainal 4:10:10 Putrajaya
3. Muhammad Fakhrullah Bin Rumaizie 4:14:86 Johor
4. Ahmad Ariff Bin Rasydan 4:16:03 Johor
5. Mirza Adli Bin Shaharaziz 4:20:00 Johor
6. Nik Afiq Bin Nik Mazli 4:26:47 Putrajaya
7. Mohamad Nazrin Bin Najib 4:29:00 Kuala Lumpur
8. Ahmad Nuqman Hadi Bin Ayob 4:33:06 Pahang
9. Muhammad Ridzuan Bin Abdul Aziz 4:36:88
10. Muhammad Zulfahmi Bin Mohd Razit 4:39:44 Putrajaya
11. Muhammad Fadhlul Hadi Bin Mohd Razit 4:41:48 Putrajaya
12. Muhammad Rohaizat Bin Rosli 4:42:91
13. Muhammad Baihaqi Bin Md Yunus 4:46:09 Kuala Lumpur
1.4. Ahmad Azfaruddin Bin Lukman 4:47:31 Putrajaya
15. Hafizzudin Bin Nordin 4:56:31 Pahang
16. Raja Danish Hazeem Bin Raja Shahidi 4:56:53 Putrajaya
17. Raja Amirul Azzim Bin Raja Shahrul Azremen Raja 4:59:47 Kuala Lumpur
18. Muhammad Azri Iskandar Bin Muhammad Azrul 5:09:70
19. Ismawi Alfitri Bin Mohammad Iskandar 5:19:87
20. Muhammad Asyraaf Bin Muhammad Rizal 5:59:43

Acara 1000 meter C1 Lelaki adalah seperti berikut:
1. Ahmad Azfaruddin Bin Lukman 5:29:75 Putrajaya
2. Syaful Epandy Bin Hamdan 6:08:37 Johor
3. Adam Bin Aris 6:17:97 Putrajaya

Acara 500 meter K1 Wanita adalah seperti berikut:
1. Nur Atasha Nabila Binti Saring 2:11:00 Johor
2. Aimi ‘Ayuni Binti Azwan 2:12:35 Putrajaya
3. Farah Zulaika Binti Tokiman 2:15:54 Johor
4. Aisyah Farhanah Binti Azwan 2:18:78 Putrajaya
5. Norkiasah Binti Zaenuddin 2:21:57
6. Nur Aina Iylia Binti Rahimi 2:24:75
7. Marina Binti Muzaffa 2:25:75 Kuala Lumpur
8. Nur Syahirah Binti Fuad 2:27:15
9. Roqaiyah Binti Nor Amran 2:29:69
10. Mas Aisyah Maisarah Binti Mas Irhan 2:33:75 Putrajaya
11. Siti Nurqasrina Syahzanani Binti Mustapa 2:36:28 Kuala Lumpur
12. Nurhannan Aiman Binti Sabaruddin 2:41:54 Kuala Lumpur
13. Nur Fasiha Binti Mohd Fauzy 2:44:85
14. Nurul Izzah 3:15:71

English English Bahasa Melayu Bahasa Melayu