Loading...

(Just one moment)

REGATTA KUALA LUMPUR 2002 (R'KUL 2002)

KANU POLO

terdapat sembilan pasukan menyertai acara kanu polo.  Keputusan acara berkenaan adalah seperti berikut:

JOHAN : KUALA LUMPUR A
NAIB JOHAN : PULAU PINANG
KETIGA : PERLIS
KEEMPAT : TERENGGANU
KELIMA: KUALA LUMPUR B
KEENAM: JOHOR B
KETUJUH: JOHOR A
KELAPAN: PUTRAJAYA
KESEMBILAN: KRT 12 (Muar, Johor)

KANU SPRINT

Acara ini telah berjaya menarik penyertaan dari luar negara iaitu Singapura.  Keputusan acara adalah seperti berikut:

ACARA K2 CAMPURAN 200M
1. FAJAN SATTA & SITI FATIMAH (MBJB) dengan masa 0:47.31 – EMAS
2. NORASHIDA & SHAHRUL NIZAM (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:48.65 – PERAK
3. SOFIA & MOHD FAIZAL (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:48.84 – GANGSA
4. ZULKIFLI MUSTAFA & SUZULAINI MOHD (TERENGGANU) dengan masa 0:48.92
5. IWAN SHAH & FARAHIDAYU (MBJB) dengan masa 0:56.82
6. LATIF B. ALI & SYAFIQAH (TERENGGANU) dengan masa 1:01.25

ACARA TK2 LELAKI 200M
1. ADAM ZAHASRIZAL & SANIZAN (TERENGGANU) dengan masa 0:48.25 – EMAS
2. NIK KHAIRUL IZANI ADNI & MOHD RASUL (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:48.62 – PERAK
3. ALIBI AHMAD & MOHD RAFAIE (PERLIS) dengan masa 0:48.82 – GANGSA
4. ZULKIFLI MUSTAFA & MOHD AFRI (TERENGGANU) dengan masa 0:48.97
5. MOHD HAFIZ & ZULHELMI (PERLIS) 0:52.76
6. ABD RAHIM MANSHOR & MOHD FAIZUL HAMID (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:52.78

ACARA TK1 WANITA 200M
1. LIM LING MIN (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 1:01.22 – EMAS
2. NORISNADIRA (MELAKA) dengan masa 1:06.22 – PERAK
3. YUNRU QIU (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa1:06.44 – GANGSA
4. SUHAILI (SELANGOR) dengan masa 1:07.34
5 SITI FATIMAH (MBJB) dengan masa 1:07.47
6 NOR FARAHIDAYU (MBJB) dengan masa 1:10.29

ACARA K2 LELAKI 200M
1. RIDZUAN & AHMAD NASIR (TERENGGANU) dengan masa 0:40.50 – EMAS
2. SHAHRUL NIZAM & MOHD FAIZAL (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:41.78 – PERAK
3. FAJAN SATTA & FAIZAL (MBJB) dengan masa 0:41.88 – GANGSA
4. NIK KHAIRUL IZANI ADNI & ABDUL RAHIM MANSHOR (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:42.44
5. IVAN LIM & HONG TAI LIM (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:43.19
6. SHAM HUSIN & ISMAIL AHMAD (PERLIS) dengan masa 0:45.82

ACARA K1 WANITA 200M
1.  BEE TENG TANG (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:56.53 – EMAS
2.  SOFIA MOHD SHARIF (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:57.78 – PERAK
3.  MELISSA HONG (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 1:00.66 – GANGSA
4.  NORASHIDAH (KUALA LUMPUR)  dengan masa 1:03.84
5.  SUZULAINI (TERENGGANU) dengan masa 1:06.78
6.   NORISNADIRAH (MELAKA) 1:08.95
7.  SUHAILI (SELANGOR) 1:11.36

ACARA TK2 CAMPURAN 200M
1.  NOARASHIKIN & RIDZUAN (TERENGGANU) dengan masa 0:53.44 – EMAS
2.  SHAUN HO & JACKIE HO (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:54.53 – PERAK
3.  MOHD AMRI & FARAHIDAYU (MBJB) dengan masa 0:57.22 – GANGSA
4.  MOHD RIZAL & SUHAILI (SELANGOR) dengan masa 0:58.96
5.  MOHD FAIZAL & NORZIE (MBJB) dengan masa 1:01.66
6.  MOHD FAIZUL & NORIZAN NAWI (KUALA LUMPUR) dengan masa 1:07.13

ACARA TK1 LELAKI 200M
1. MD NOR PARMIN (MBJB) dengan masa 0:50.75 – EMAS
2. MOHD AFRI (TERENGGANU) dengan masa 0:51.03 – PERAK
3. KA YANG LEE (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:51.65 – GANGSA
4. LUKUMAN (KRT-12) dengan masa 0:54.37
5. MOHD HASRUL (PERLIS) dengan masa 0:56.62
6. IVAN LIM (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:58.15

ACARA TK2 WANITA 200M
1.  LEE LING TONG & BEE TENG TANG (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:58.56 – EMAS
2.  SOFIA & NORASHIDAH (KUALA LUMPUR) dengan masa 1:00.91 – PERAK
3.  NORISNADIRA & NORISHNAZRAH dengan masa 1:01:82 – GANGSA
4.  SITI ATIKAH & NORAZALIZA (KUALA LUMPUR) dengan masa 1:13.22
5.  NOR FARAHIDAYU & NORZIE (MBJB) dengan masa 1:15.69
6.  SALWANA & SYAFIKAH (TERENGGANU) dengan masa 1:15.86

ACARA K1 LELAKI 200M
1. MOHD NASIR (TERENGGANU) dengan masa 0:45.39 – EMAS
2. MOHD FAIZAL (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:45.44 – PERAK
3. SHAHRUL NIZAM (KUALA LUMPUR) dengan masa 0:45.72 – GANGSA
4. FAJAN SATTA (MBJB) dengan masa 0:46.18
5. KAI YANG LEE (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:46.63
6. MOHD RIZAL (SELANGOR) 0:49.60

ACARA K2 WANITA 200M
1.  LIM LING MIN & TONG LEE LING (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 0:51.90 – EMAS
2.  SOFIA & NORASHIDAH (KUALAN LUMPUR) dengan masa 0:56.78 – PERAK
3.  MELISSA HONG & QUI YUNRU (LIGHTHIUNG KAYAK CLUB, SINGAPURA) dengan masa 1:00.13 – GANGSA
4.  NORISNADIRAH & NORISNAZRAH (MELAKA)  dengan masa 1:10.50

KANU SLALOM

1. MOHD YUSRI (PERLIS) – EMAS
2. MAZLAN MEARAJ (MBJB) – PERAK
3. AZIZUL HAQ (KL) – GANGSA
4. DR.  BENDRY DASRIL (UPSI)
5. SONG PENG (KRT-12) 
6. NAZRUL IHZAM RAHMAT (KL)
7. FERI YUSMANDI (MBJB )
8. MOHD SAUM LIWON (KL)
9. KHAIROL RABANI (MBJB)
10. TENGKU HISHAM (Putrajaya)

KANU FREESTYLE / RODEO

1.  DR. BENDRI DASRIL (UPSI) – EMAS
2.  NAZRUL IHZAM RAHMAT (KL) – PERAK
3.  MOHD SAIFUL JAMIL (JOHOR) – GANGSA
4.  AZIZUL HAQ (KL)
5.  JASNI MUSTAFA (KL)
6.  NOR AZHAR OTHMAN (KL)

Berikut adalah galeri gambar Regatta Kuala Lumpur 2002 (R’KUL 2002).

Terdapat empat galeri di bawah ini. iaitu Kanu Polo, Kanu Sprint, Kanu Slalom dan Kanu Playboating/Freestyle.

Galeri Pertama ialah Galeri Kanu Polo

Galeri Kedua ialah Galeri Kanu Sprint

Galeri Ketiga ialah Galeri Kanu Slalom

Galeri Keempat ialah galeri Kanu Playboating/Freestyle

English English Bahasa Melayu Bahasa Melayu